Horní menu

Česky English
Drobečková navigace

Domů > volná místa

volná místa

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA POZICI pracovník v sociálních službách do NÍZKOPRAHOVÉHO zařízení pro děti a mládež

Vzájemné soužití o.p.s. přijme pracovníka v sociálních službách do Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Liščina (dále jen NZDM-KC Liščina).

  • Pracovní poměr ideálně na 1,0 úvazku
  • Pracovní doba: 30 – 18.00 h
  • Předpokládaný nástup: dle domluvy
  • Místo výkonu práce: NZDM-KC Liščina, Sodná 25, Ostrava-Hrušov

Náplň práce:

  • práce s dětmi a mládeží 6 – 26 let v sociálně vyloučené lokalitě
  • kontaktní práce ambulantní formou (v centru) i v terénu
  • příprava a realizace volnočasových a sociálně aktivizačních programů
  • spolupráce s návaznými službami, úřady a institucemi dle potřeb klientů
  • spolupráce s fundraiserem při psaní a realizaci projektů
  • administrativa spojená s poskytováním služby (ve spol. se soc. pracovníkem)
  • podílení se na propagaci činností centra – psaní článků o činnostech, aktualizace činností na facebooku (fotky, akce), reportáže v TV apod.

Požadujeme:

  • min. DOKONČENÉ STŘEDOŠKOLSKÉ VZDĚLÁNÍ S MATURITOU
  • vzdělání a odbornou způsobilost dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách (pracovník v soc. službách) – možno absolvovat až po nástupu
  • kladný vztah k romským dětem, empatii, trpělivost, odpovědnost, kreativitu
  • organizační a komunikační schopnosti, být týmový hráč
  • orientace v problematice sociálních služeb, principů a práce v NZDM
  • alespoň rok praxe v podobné práci (zkušenost v práci s dětmi – vedoucí či pracovník zájmových kroužků/táborů, pedagogický asistent apod.)
  • schopnost samostatné i týmové práce, ochotu učit se novým věcem časovou flexibilitu
  • zdravotní způsobilost, trestní bezúhonnost (požadováno až v případě nástupu do zaměstnání)

Uvítáme znalost hry na hudební nástroj, pohybové, výtvarné či řemeslné nadání, umět upoutat, zabavit děti, pro něco je nadchnout.

Nabízíme J

  • dynamickou a kreativní  práci v česko-romském pracovním týmu
  • příležitosti k dalšímu vzdělávání a osobnostnímu růstu
  • zisk cenných zkušeností s prací v rozmanitém kolektivu dětí a mládeže
  • prostor pro seberealizaci a uplatnění nových nápadů, zapojení do projektů
  • stabilní zázemí organizace s 26-ti letou praxí a mnoha oceněními
  • práce v zařízení, jehož smysluplná činnost je velmi kladně hodnocena na úrovni města, kraje, donátory
  • nástupní plat min. 26 370 Kč hrubého (podle vzdělání a délky praxe) s možností motivujícího navyšování v budoucnu
  • 25 dní dovolené v roce (týden navíc nad rámec zákonných 20 dní)
  • možnost podílet se na tvorbě a koncepci sociálních služeb v regionu (možnost účasti v pracovních skupinách komunitního plánování atd.)
  • Pracovní poměr na dobu určitou se zkušební dobou

Podmínkou k zařazení do výběrového řízení je zaslání životopisu a motivačního dopisu (co očekávám od práce v NZDM? Co mohu nabídnout? Proč si myslíte, že jste vhodný kandidát, zkušenosti v oboru, s cílovou skupinou apod.) nejpozději do pátku 31. května 2024 na mail: vzajemnesouziti@vzajemnesouziti.cz (do předmětu emailu napište výběrové řízení Liščina). Uveďte i Váš email a telefon.

Kontaktní osoba: Bc. Simona Jirásková, mob. 777 760 190, tel.  596 130 715

Vybraní uchazeči budou poté kontaktováni e-mailem či telefonicky, aby se dostavili k osobnímu pohovoru.

Organizace si vyhrazuje právo vyhlásit nové výběrové řízení v případě, že nevybere vhodného kandidáta. Odesláním životopisu a motivačního dopisu a příp. dalších podkladů uchazeč souhlasí s tím, aby Vzájemné soužití o.p.s., IČ 65497996, se sídlem Bieblova 404/8, 702 00, Ostrava, zpracovávalo osobní údaje v nich obsažené za účelem realizace tohoto výběrového řízení, a to po dobu maximálně 6 měsíců. Tento souhlas lze kdykoli písemně odvolat.

Více o NZDM Liščina a organizaci:

Vzájemné soužití Obecně prospěšná společnost vyhlašuje výběrové řízení na hlavní pracovní poměr:

                         Terénní sociální pracovník týmu Hnízdo – Čiriklano Kher

Agenda pěstounské péče

Požadujeme:

  • způsobilost k právním úkonům, bezúhonnost, zdravotní způsobilost
  • kvalifikační předpoklady
  • vzdělání podle § 109 a § 110 zákona č.108/2006 Sb., o sociálních službách, v platném znění (vyšší

odborné, vysokoškolské nebo absolvování akreditovaného kurzu v oboru sociální práce nebo v příbuzném směru – dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách)

  • odborná způsobilost pro účely poskytování sociálně-právní ochrany pověřenými osobami podle § 49 a) zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně právní ochraně dětí, v platném znění
  • osobnostní předpoklady
  • orientace v zákoně č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, v platném znění a v zákoně 359/1999 Sb., o sociálně právní ochraně dětí, v platném znění, základní orientace ve Standardech kvality sociálních služeb a standardech kvality osob pověřených k výkonu sociálně právní ochrany, dobré komunikační schopnosti, fyzická zdatnost pro práci v terénu, vysoké pracovní nasazení, flexibilita, schopnost týmové spolupráce, schopnost zvládat náročné životní situace spojené s výkonem povolání

Výhodou je:

  • předchozí zkušenost s výkonem agendy pěstounské péče (doprovázející organizace)
  • předchozí zkušenost z přímé práce s klienty
  • znalost problematiky ohrožených rodin, které se nachází v obtížené sociální situaci

Nabízíme:

  • práci v romsko-neromském pracovním týmu
  • osobní rozvoj
  • možnost dalšího vzdělávání

  • přímá práce s uživateli (poskytování odborného sociálního poradenství)
  • spolupráce s dalšími institucemi a organizacemi v rámci své práce
  • vedení dokumentace práce zpracování a aktualizace standardů kvality sociálních služeb
  • spolupráce na zajištění finančních prostředků
  • analytická a koncepční činnost, podíl na propagaci služby
  • depistážní činnost, mapování situace v prostředí
  • opatření v oblasti prevence – osvětová a přednášková činnost
  • aktivity ve prospěch vlastního profesního rozvoje

Platové zařazení: dle platných mzdových předpisů

Uzávěrka přihlášek:                        23. 5. 2024

Předpokládaný termín nástupu:    1. 6. 2024

Přihláška: strukturovaný životopis, motivační dopis, prostá kopie o nejvyšším dosaženém vzdělání zasílejte nebo osobně doručte na adresu

(obálku označte heslem „Výběrové řízení – Hnízdo“): Vzájemné soužití o.p.s., Bieblova 6, 702 00 Ostrava

nebo elektronicky, naskenované kopie osvědčení:   pavla.vjackova@vzajemnesouziti.cz

Více informací získáte na tel. číslech:, 775 761 190 (v pracovní dny 8 – 16:30 hodin)

 K osobnímu pohovoru budete pozváni (telefonicky či emailem).

Donátoři

O jednotlivých donátorech se dočtete ZDE