Místo a čas služby

Místo poskytované naší služby

  • Terénní asistence se realizuje v přirozeném prostředí uživatelů, v místě jejich bydliště, nebo na místě, kde si určí, je pro ně bezpečné. /klíčový pracovník dochází do rodiny/.

  • Ambulantní asistence /klient přijde do kanceláře/ se realizuje v objektu přizpůsobeném tomuto účelu – v přízemí domu na Bieblově ul. 6, 702 00 Ostrava. Klienti jsou přijímáni v kanceláři u jednotlivých pracovníků, nebo v zasedací místnosti, kde je vyhrazen koutek pro děti. Rodinám je zajištěno v rámci možností soukromí. Chodba slouží jako čekárna, děti zde mají k dispozici hračky (klient má možnost dítě i v soukromí nakojit). Prostory Týmu Hnízda se nachází v přízemí první dveře vlevo za schodištěm. Vchod do hlavní budovy je odemčen a dveře do Týmu jsou zavřené. Klient má k dispozici zvonek. Pokud má s sebou kočárek, může požádat pracovníka o pomoc. Klient si kočárek ponechává v čekárně pro klienty, popřípadě v zasedací místnosti.

Pracoviště týmu Hnízdo – Čiriklano Kher je situováno v blízkosti centra města Ostravy (asi 12 – 15 minut pěší chůze od centrálního Masarykova náměstí) v blízkosti veřejné komunikace a dopravy (cca 300 m) od tramvajové zastávky, v blízkosti je autobusová i trolejbusová zastávka.

Pracoviště je snadno dosažitelné městskou hromadnou dopravou ze všech směrů:

  • tramvajová zastávka Hotelový dům Jindřich pro tramvaje č. 1, 2, 4, 8, 12 a 18 je vzdálena cca 4 minuty pěší chůze

  • autobusová zastávka Úřad práce pro bus č. 99 je vzdálena cca 3 minuty pěší chůze

  • zastávka trolejbusu/autobusu Husův sad pro trolejbusy č. 102, 103, 104, 105, 107, 108, 109, 110, 111 a pro autobusy č. 38 a 71 je vzdálena cca 6-8 minut pěší chůze

  • zastávka trolejbusu/autobusu Nová radnice pro autobusy č. 78 a 99 a pro trolejbusy č. 101, 102, 103, 106 a 110 je vzdálena cca 8 minut pěší chůze

Nedaleko se také nachází Ústřední autobusové nádraží (4 zastávky kteroukoliv tramvají od Hlavního nádraží) a vlakové Hlavní nádraží (3 zastávky tramvají ve směru na Plynárny, Hlavní nádraží nebo Hlučínskou)

Bieblova 6, Moravská Ostrava – pracoviště týmu
Hnízdo – Čiriklano Kher

 

Čas poskytované naší služby

  • Terénní asistence /pracovník navštíví klienta v jeho domácnosti apod./ je rodinám s dětmi poskytována v pracovním týdnu nepřetržitě

od pondělí od 8 hodin – do pátku 16.3O hodin, s výjimkou státem uznaných svátků /pracovník dochází do rodiny ve výše uvedených dnech a časovém termínu vždy po dohodě s klientem/. V případě potřeby a nutnosti je pracovní doba pružně přizpůsobena potřebám uživatelů, pouze však v pracovní dny a to od 7.00 hodin do 19.00 hodin a to při řešení krizové situace, skupinových aktivit apod. Jen v případě mimořádných situacích, na žádost OSPODU, pokud nad rodinou je stanoven dohled, (zajištění a odvoz dítěte, návštěva u rodiny na žádost OSPOD apod.). může být pracovníkovi vedoucím/ředitelem nařízena práce přesčas.

  • Ambulantní asistence /klient navštíví pracovníka v kanceláři/ je rodinám s dětmi poskytována v v Týmu – Hnízdo

Pondělí: 8:00 – 12:00 a 13:00 – 16:00

Úterý: 8:00 – 12:00 a 13:00 – 16:00

Středa: 8:00 – 12:00 a 13:00 – 16:00

v tyto výše uvedené doby může kancelář navštívit jakýkoli zájemce o službu, nebo náš klient bez jakékoli předešlé domluvy. V této době službu zajišťuje jeden pověřený pracovník Týmu – Hnízda.

Čtvrtek a pátek máme vyhrazen pouze pro pozvané klienty a to v době, na které se klient s pracovníkem společně dohodnou:

Ambulantní asistence není v provozu v pracovním týdnu ve dnech, na které připadnou státní svátky.